Bieg Stu Bohaterów

Bieg Stu Bohaterów jest cykliczną imprezą, która na stałe wpisała się w dolnośląski kalendarz biegowy.
Bieg jest częścią realizowanego przez Fundacja „Afirmacja Rozwoju” projektu edukacyjnego Stu Bohaterów, a przede wszystkim jego części poświęconej bohaterom polskiego sportu. Projekt ma na celu opowiedzenie historii zwyczajnych ludzi, często zapomnianych bohaterów Niepodległej, bo według nas niepodległość ma twarz zwykłych ludzi.

Wspólnie z grupą biegową Biegam Pomagam Legnica zorganizowaliśmy dwa Biegi Stu Bohaterów w Legnicy.


1 Charytatywny Bieg Stu Bohaterów odbył się 2 grudnia 2018 roku w Legnicy. Biegacze pobiegli na dwóch dystansach 3 km – Bieg Bohatera oraz 10 km – Bieg Superbohatera i Marszobieg Superbohatera Służb Mundurowych. Trasy wyznaczyliśmy malowniczymi alejkami legnickiego parku miejskiego. Dodatkiem były dwa dziecięce biegi Orląt na dystansach 200 i 400 m, które odbyły się na Stadionie Miedzi Legnica.

Legnicy. Biegacze pobiegli na dwóch dystansach 3 km – Bieg Bohatera oraz 10 km – Bieg Superbohatera i Marszobieg Superbohatera Służb Mundurowych. Trasy wyznaczyliśmy malowniczymi alejkami legnickiego parku miejskiego. Dodatkiem były dwa dziecięce biegi Orląt na dystansach 200 i 400 m, które odbyły się na Stadionie Miedzi Legnica.

Patronką 1. Biegu została Maria Kwaśniewska-Maleszewska – lekkoatletka, brązowa mistrzyni olimpijska z Berlina 1936 roku.

Nie tylko opowiadaliśmy o historii i czciliśmy stulecie odzyskania niepodległości, ale przede wszystkim zbieraliśmy środki na leczenie naszych podopiecznych – małych Superbohaterów – Julki Nieckarz i Bartosza Rudzkiego. Dzięki licznemu przybyciu na imprezę biegaczy z całej Polski udało się uzbierać kwotę 19 000 zł, którą przekazaliśmy na leczenie i rehabilitację naszych małych bohaterów.


2 Charytatywny Bieg Stu Bohaterów odbył się 17 marca 2019 roku. Biegacze pobiegli podobnie jak w 1 edycji na dwóch dystansach 3 km – Bieg Bohatera oraz 10 km – Bieg Superbohatera i Marszobieg Superbohatera Służb Mundurowych po trasach wyznaczonych malowniczymi alejkami legnickiego parku miejskiego. Odbyły się również dwa dziecięce biegi Orląt na dystansach 200 i 400 m.

Tym razem patronem biegu został Eugeniusz Lokajski – lekkoatleta, olimpijczyk, fotograf oraz żołnierz Armii Krajowej i powstaniec warszawski a bohaterką, dla której zbieraliśmy pieniądze była Jagoda Zatorska – chora na lekoodporną białaczkę niespełna roczna dziewczynka, którą nazwano „oddziałową mistrzynią złych leukocytów”. I ta impreza okazała się sukcesem, gdyż otwarte serca pozwoliły wybiegać kwotę 15 000 zł na leczenie Jagódki.

Niestety, mimo walki, wsparcie tysięcy dobrych serc a przede wszystkim ogromnej miłości rodziców i rodzeństwa nasza Mała Gwiazdeczka – Jagódka – przegrała z chorobą… Odeszła.


3 Charytatywny Bieg Stu Bohaterów odbędzie się 22 września 2019 roku
na malowniczych trasach gminy Męcinka k. Jawora. Start i meta na boisku w miejscowości Chełmiec.

Tym razem biegniemy dla Julki Drżał na dwóch dystansach:
10 km – Bieg Super Bohatera, Marszobieg Służb Mundurowych oraz nowa kategoria Nordic Walking
5 km – Bieg Bohatera oraz nowa kategoria Nordic Walking

Nasi milusińscy podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach startują w Biegach Orląt na dystansach 200 i 400 m.

Zapraszamy do udostępniania i zapraszania do polubienia naszej strony oraz oznaczanie Waszych postów #BiegStuBohaterow. Polecamy również udostępnianie i kliknięcie w wydarzenie.

Zapisy ruszają 1 sierpnia. O szczegółach technicznych poinformujemy już wkrótce.